Ankastre Ürünler


Gömülü anlamına gelen ankastre, en çok mutfaklarda kullanılan beyaz eşyalar için tercih edilen bir yöntemdir. Ankastre ürünler yaşam alanlarına şıklık ve işlevsellik kazandırıyor, daha modern aynı zamanda daha tasarruflu alanlar sunuyor. Davlumbaz, ocak ve fırının gömülü formda mutfakta yer alması şık bir görüntü oluşturuyor. Kumtel, ankastre ürünleriyle beyaz eşya sınıfında yenilikçi bir imaj çiziyor. Birbiriyle uyumlu, farklı zevklere hitap eden ve görüntüsünü aşan gelişmiş teknolojisiyle Kumtel ankastre ürünler kullanıcılardan olumlu yorumlar alıyor.

Beyaz eşyalarda aranılan ilk kriterlerden biri uzun ömürlü kullanımdır. Belli bir bütçe ayrılan ürünlerin uzun yıllar kullanılabilmesi, kalitesini ve görüntüsünü bozmaması kullanıcılar açısından önem taşıyor. Kumtel, mutfak dolapları arasında uyumla sergilenen ankastre ürünlerinde ergonomik yapıya, dayanıklılığa, işlevselliğe ve yenilikçiliğe önem veren bir marka kalitesinde hizmet veriyor. Ankastre ürünler mutfakların demirbaş ürünleri olduğundan hem şık hem de uzun ömürlü ve işlevsel olması performansı artırıyor. Kumtel müşterileri, uzun vadede pişman olmadıklarını, ankastre set ve ürünlerden duydukları memnuniyeti belirtiyor. Kumtel bu yönüyle en çok önerilen markalardan biri.

Ankastre setler modelleri ve fiyatlarıyla birbirinden ayrışıyor. Davlumbaz, ocak ve fırından oluşan 3 lü ankastre set, renk seçenekleriyle uyumlu, gelişmiş özellikleri sayesinde ise donanımlı bir mutfağa sahip olmayı kolaylaştırıyor. Kumtel’in ankastre grubunda yer alan ürünlere daha yakından baktığınızda set ya da bağımsız fark etmeksizin tüm ürünlerin kalite standartlarının üstünde odluğunu görebilirsiniz.

Ankastre Ürün Modelleri


Ankastre Ocak Modelleri


Ankastre ocaklar da birçok seçenek sizleri bekliyor. Tekli, ikili, üçlü, dörtlü ve beşli ocak gözüne sahip birbirinden şık ocaklar; siyah, beyaz, gri (inox) renkli cam ve metal yüzeyli tasarımlarla dikkat çekiyor. Set üstü ocak modellerinin tezgâh üstündeki konumu ocağın yüzey materyali ve tasarımıyla tamamen değişiyor. Kumtel, metal yüzeyli ocaklarıyla daha geleneksel bir görüntü sunarken cam yüzeyli modelleriyle ise modern bir mutfak görüntüsüne zemin hazırlıyor. Kumtel her zaman şık ve yenilikçi görünüme özen gösteren bir marka olmuştur.

Wok ocak teknolojisini sizlerle buluşturmasından bu anlayışı görmek mümkündür. Wok ocak, yemeklerin eşit ısıda daha kısa sürede daha sağlıklı pişmesini sağlayan yenilikçi bir teknoloji olarak tüm dünyada kullanılıyor. Kumtel mutfak eşyalarına verimliliği artıracak özellikler ekleyerek her seferinde daha kaliteli ürün hedefini ulaşıyor. Ankastre ocak modellerinde ihtiyaca yönelik birçok model bulunuyor. Elektrikli ve gazlı ocak gözünün bir arada bulunduğu modeller veya tamamen elektrikli ya da gazlı ocaklar kullanıcılara alternatif oluşturuyor.

Ankastre Fırın Modelleri


Kumtel’in ankastre fırın modelleri ile tüm yemekler, hamur işi tarifler, tatlılar olması gereken kıvamda pişiyor. Kumtel, kullanıcıların çok önem verdiği fırınlarında her türlü yeniliği, pratikliği ve gelişmiş özelliği bir arada sunuyor. Piliç çevirme, et çözme, yemek ısıtma, fanlı pişirme, zamanlayıcı alarm gibi çeşitli özellikler Kumtel’in ankastre fırınlarında yer alıyor. Kumtel fırın kullananlar fırının her şeyi lezzetli pişirdiğini belirtiyor. Siyah, beyaz, inox (gri) renklerde tasarlanan ankastre fırınlarda rustik model alternatif olarak karşınıza çıkıyor. Kaliteli ve modern bir fırına sahip olmak isteyenler yönünü Kumtel’e çeviriyor.

Ankastre Davlumbaz Modelleri


Klasik piramit davlumbaz modeline ek olarak daha modern davlumbaz modelleri tasarlayan Kumtel, davlumbazlardaki ikili, üçlü cam bölmelerle mutfakların zarafetini artırıyor. Davlumbazlar kokuyu emiş gücü ve aydınlatma desteğiyle yemek pişirme anlarını keyfe dönüştüren önemli bir beyaz eşyadır. Özellikle küçük mutfaklarda ya da stüdyo tipi dairelerde güçlü bir davlumbaz önemli bir ürün sayılıyor. Kumtel, ankastre davlumbaz modellerinde kokuyu güçlü şekilde çeken bir çalışma performansı gösteriyor. En iyi davlumbaz modelini Kumtel’den güvenle satın alabilirsiniz.

Ankastre Ürünleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?


Ankastre ürünleri set ya da bağımsız parçalar şeklinde almak istediğinizde mutlaka ürünlerin teknik özelliklerine dikkat edin. Beyaz eşyalarda özelliklere dikkat etmek kaliteli alışveriş imkânı sağlar. İşte ankastre ürün alırken dikkat edilmesi gerekenler;

 • Ankastre davlumbaz bakarken mutlaka davlumbazın kokuları emiş gücüne ve çalışma prensiplerine dikkat edin. Yemek kokuları kısa sürede mutfağı aşarak tüm eve yayılabilir. Kokuyu çekme gücü mutfağınızın ve evinizin her zaman güzel kokmasını sağlar.

 • Ankastre ocak satın alırken kullanım alanını göz önünde bulundurabilirsiniz. Mutfağınız küçükse kalıpların dışına çıkıp 4’lü ankastre ocak yerine 2’li hatta tekli model tercih edebilirsiniz. Küçük ocakların en az büyükler kadar işlevsel olduğunu bilmelisiniz.

 • Ocak seçiminizde ocağın tasarımı, yüzey malzemesi, emniyet önlemi gibi detayları inceleyebilirsiniz.

 • Ankastre ocaklar elektrikli, doğalgazlı, tüplü çalışma özelliklerine sahiptir. Elektrikli göze sahip olan ocak modelleri gaz – elektrik kesintilerinde size alternatif oluşturacağı için çok yönlü düşünerek seçim yapabilirsiniz.

 • Ankastre fırın seçerken fırının paslanmaz çelik kullanılarak tasarlandığından, kolay temizlenebilir ve farklı pişirme programlarına sahip olduğundan emin olun. Fırınınızda turbo fan, et çözme, yemek ısıtma gibi özelliklerin olması fırın deneyiminizi artırabilir. Fırını çok kullanacaksanız eğer birkaç model inceleyerek en yüksek performansa sahip olan modeli alabilirsiniz.

 • Son olarak ise alacağınız ankastre ürünün enerji tasarrufu sağlamasına dikkat etmeniz önerilir.


Ankastre Ürünleri Kullanırken Nelere Dikkat Edilecekler?


Ankastre ürünlerinizi kullanırken nelere dikkat etmeli, nasıl hareket etmelisiniz? İşte öneriler;

 • Yemek pişirirken mümkün mertebe davlumbazı çalıştırın. Davlumbaz kötü kokuları kolayca emerek ortamın ağır kokmasını önler. Davlumbaz temizliğini ise aksatmamalısınız. Yemek kokularını içine çeken davlumbaz ayda bir temizlenmelidir.

 • Ankastre beyaz eşya grubunda ocak ve fırınlar doğrudan pişirme işlemlerini yaptığı için ekstra önem taşır. Ankastre ocağınızı kullanırken ocak emniyetine dikkat etmelisiniz. Eğer ocakla ilgili LPG, gaz dönüşümü yapılacaksa mutlaka bir uzman yapmalıdır. Bu konuda dikkatli hareket etmeniz önerilir.

 • Ankastre ocak temizliğinde cam ya da metal fark etmez, ocak temizleyici ürünlerle ideal temizlik yapabilirsiniz. Kalıcı ocak lekelerinin oluşmaması için düzenli temizlik yapmanız, ocak ızgaralarında çamaşır suyu kullanmamanız önerilir.

 • Ankastre fırınınızı kullanırken pişirme programlarına hâkim olmalısınız. Solo fırın modellerinde olduğu gibi yemekler genellikle fanlı ayarda pişirilir. Bu gibi ayarlamaları bilerek fırını çalıştırmanız fırın performansını artırır, lezzetli yemekler, tatlılar pişirmenizi sağlar.

 • Ankastre fırınların iç kısmı periyodik olarak temizlenmelidir. Gözle görünmeyen yağ lekeleri fırının iç yüzeyinde tabaka oluşturur, fırın sağlığını kötü etkiler. Her pişirim sonrasında küçük bir temizlik ve duruma göre daha köklü bir temizlik yaparak fırınınızın ilk günkü temizliğinde kalmasını sağlayabilirsiniz.


Ankastre Ürünlerin Avantajları ve Dezavantajları


Kumtel ankastre ürünleriyle ülkemizde ve dünyanın birçok noktasında yer alıyor. Kumtel’in büyümesinde ve başarılı olmasında ürünlerinin avantajlı olması yatıyor. Sadece uygun fiyat ve kalite değil aynı zamanda ürünlerinde dezavantajlı özelliklerin olmamasıyla da geniş çaplı bir kullanım ağına sahiptir. Bu nedenle Kumtel ankastre ürünlerle ilgili bariz bir dezavantaj bulunmuyor; ancak birçok avantaj bulunuyor.

Ankastre ürünler her şeyden önce şıklığıyla, minimal yönleriyle büyük avantaj sunuyor. Mutfağınızda size ekstra alan yaratan ürünler, gömülü bir formda yerleştirildiğinden mutfağın estetik görünmesini sağlıyor. Ocaklardaki emniyetli sistem olası risklerin önüne geçiyor. Davlumbazın güçlü motoru balık gibi ağır koku veren yemeklerde dahi kokuyu çekmeyi başarıyor. Fırın modelleri profesyonel tatlar pişirmenizi sağlıyor. Kumtel, her eve keyifli bir mutfak kazandırıyor. Bunu ise ürünlerinin kalitesiyle, ergonomik yapısıyla, gelişmişliğiyle yapıyor. Kumtel tasarruflu çalışma prensibinden uygun fiyatlarına kadar her yönüyle avantajlarla dolu.

Ankastre Ürün Fiyatları


Ocak, fırın ve davlumbazdan oluşan ankastre setlerin fiyatlarını Ankastre ürünler kategorimizi inceleyerek öğrenebilirsiniz. Ankastre setler fiyatlarını takip ederek indirimlerden, kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Kumtel ankastre ürünleri tekli ya da set şeklinde en uygun fiyatlarla satın almanıza yardımcı oluyor. Bütçenizi sarsmayacak ankastre ürünler için Kumtel.com’u takip etmeyi unutmayın. Mutfağınız için en şık, en kaliteli, en yenilikçi ve gelişmiş ankastre ürünler Kumtel.com’da sizi bekliyor.

Ankastre Ürünler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Mutfakların şıklığını tamamlayan Kumtel ankastre ürünlerle ilgili sık sorulan sorular ve yanıtları şöyledir;

Ankastre ürünler hangi alanlarda kullanılır?

Kumtel ankastre ürünleri tüm mutfaklarla kusursuz uyum sağlama özelliğine sahiptir. Pratik kuruluma sahip olan ankastre ürünlerini evinize, iş yerinize, yazlık ve çiftlik gibi dinlenme alanlarınıza ait mutfaklarda keyifle kullanabilirsiniz.

Ankastre ürünler ne kadar elektrik harcar?

Ankastre ürünler yenilikçi, teknolojik ve enerji tasarruflu ürünlerdir. A sınıfı grubunda yer alan ankastre ocak, fırın ve davlumbaz minimum enerjiyle çalışır, bütçe dostu performans gösterir.

Ankastre ürünler nasıl kullanılır?

Ankastre ürünlerinizi birbirinden bağımsız ya da birlikte kullanabilirsiniz. Ocak ve davlumbaz bir arada, fırın ise ayrı bir konumda kullanılabilir. Yeni aldığınız ankastre ürünlerinizi kullanma talimatına göre kullanmanız önerilir. Örneğin, ankastre fırınlar ilk kez kullanılacağı zaman bir süre boş çalıştırılır.

Ankastre ürünler nasıl temizlenir?

Ankastre ürünlerin temizliği keyifli ve konforludur. Günlük kullanımda nemli bezle ocak yüzeyini temizleyebilirsiniz. Ocakların ızgaralarını yüzey temizleyicisiyle ya da bulaşık deterjanı eklediğiniz ılık suda bekleterek temizleyebilirsiniz. Ankastre fırın temizliğinde biraz daha özenli hareket etmeniz gerekebilir. İç yüzey kapsamlı olduğu için ocak ve fırın temizleyici ürün, sirkeli su, cif gibi ürünlerle temizleyebilirsiniz. Fırını her kullanım sonrası temizlerseniz kalıcı leke oluşmaz. Davlumbaz temizliği ise iki aşamadan oluşur. Dış yüzeyini ocak yüzeyindeki mantıkla temizleyebilir, iç kısmında yer alan perdelerini çıkartarak yıkayabilirsiniz.