Davlumbazlar


Evin merkezi sayılabilecek bir bölüm olan mutfaklar, içinde pişirilen yemeklerden ötürü her zaman kötü kokmaya, ağır bir hava sunmaya müsaittir. Çoğu aile vaktinin büyük bölümünü mutfakta geçiriyor. Ağır yemek kokularını ortadan kaldırmak için sadece pencere açmak yeterli değil. Mutfaktaki kötü kokuları gidermek için gelişmiş özelliklere sahip davlumbazlardan kullanabilirsiniz.

Aspiratör ve davlumbaz modelleri kokuyu çekerek yemek yapma keyfini artırıyor. Özellikle balık ve kızartma gibi kokusu tüm eve yayılan, sinen yemeklerde yüksek çekim gücüne sahip Kumtel ankastre davlumbaz modelleri kokuyu anbean çekiyor, temiz ve ferah hava akışının devam etmesini sağlıyor.

Kumtel davlumbazlar farklı tasarımlarıyla mutfaklara bütünlük kazandırıyor, ocak ve fırını tamamlıyor. Mutfaktaki yemek kokularından en hızlı ve şık şekilde kurtulmanın yolu kaliteli bir davlumbazdan geçiyor. Ankastre ürünler konusunda ülkemizde ve dünyanın birçok bölgesinde ürün satışı gerçekleştiren, yeni ürün gelişiminde kullanıcıların deneyimini artırmayı amaçlayan Kumtel, davlumbaz çeşitleri ile oldukça iyi bir konumda yer alıyor.

Kumtel davlumbaz modelleri birçok renk ve tasarım seçeneği sunuyor. Piramit, ada tipi, dikey model davlumbazlar seçenekleriniz arasında boy gösteriyor. Mutfağınızın dekorasyonuna, ankastre ocak modelinize göre davlumbaz seçebilirsiniz.

Davlumbaz modelleri ada tipi, dikey ve piramit formunda karşınıza çıkıyor. Ada tipi davlumbaz modelleri açık mutfaklarda, mutfak adası üstünde tercih ediliyor. Dikey ve piramit davlumbazlar ise tüm mutfaklarda kullanılıyor. Kumtel davlumbaz koleksiyonunda metal ve cam davlumbaz tasarımları bulunuyor. Son dönemlerin en popüler davlumbaz modelinin cam yüzeyli olduğunu belirtmek gerekiyor.

En çok tercih edilen davlumbaz renkleri arasında ise gri davlumbaz ile siyah davlumbaz yer alıyor. Kullanıcılar modern görünüm elde etmek için beyaz eşya klasiğinden biraz uzaklaşarak siyah ve inox davlumbaz tercih ediyor. Kumtel davlumbaz özellikleri birkaç kademeli çekim gücü ve güçlü aydınlatmadan oluşuyor. Modern detaylarla süslenen Kumtel davlumbazları, uzun yıllar kullanabileceğiniz kaliteye ve dayanıklılığa sahip olduğundan gönül rahatlığıyla beğendiğiniz modeli satın alabilirsiniz.

Davlumbaz ile Aspiratör Arasındaki Fark


Davlumbaz aspiratör ayrımı birçok kişi tarafından bilinmiyor. Her ikisinin de amacı kötü havayı absorbe etmek hatta tamamen ortadan kaldırmak olsa da küçük farklılıklar olduğu aşikâr. Aspiratör kare formda, ince bir tasarıma sahip orta seviye koku çekim gücü özelliğindeyken davlumbazlar hem tasarımıyla hem çekim gücüyle aspiratörden daha güçlü özellikler taşıyor. Bu nedenle günümüzde davlumbaz daha çok tercih ediliyor, daha verimli çalışıyor.

Davlumbaz Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?


Davlumbaz seçerken dikkat etmeniz gereken detaylar var. Detayları önemsemek ideal alışverişin sırlarıdır. İşte en kaliteli davlumbaz seçimi için öneriler;

 • Davlumbazların emiş gücü en önemli detaydır. Kokuyu emiş gücü mutfak büyüklüğüyle doğrudan ilgilidir. Mutfağınız küçükse ortalama bir davlumbaz koku emiş gücü ideal performans gösterir ancak mutfak büyükse ve davlumbazın motor, emiş gücü zayıfsa alınacak performans da zayıf olur.

 • Davlumbazı nereye monte edeceğiniz de önemlidir. Ocağın hemen üstüne asılan davlumbazlar genel çerçevede duvar tipi ve ada tipi olmak üzere iki gruba ayrılır. Ada tipi olan davlumbaz için mutfağınızda mutfak adası yani bağımsız bir tezgâh, pişirme noktası olmalıdır. Mutfağınızın dekorasyonuna, ocak konumuna göre hareket etmelisiniz.

 • İki dolap arasına monte edilen davlumbazlar spesifik ölçülere sahiptir. Davlumbaz seçerken dolap arasındaki yer ve davlumbaz ölçüleri hakkında bilgili olmanız gerekir.

 • Bacalı ve bacasız davlumbaz modelleri bulunur. Mutfağınızdaki baca durumuna göre seçim yapmalısınız.

 • Elektrikli – gazlı ankastre ocaklarda ocak ve davlumbaz arasında belli bir mesafe olması gerekir. Minimum 65 cm mesafe bulundurmalısınız. Davlumbaz seçerken ve yerleşimini yaptırırken bu detaya dikkat etmelisiniz.

 • Son olarak ise davlumbazınızı modele göre seçmeniz önerilir. Siyah, beyaz, gri (inox) davlumbaz renkleri ve piramit, dikey, rustik davlumbaz modelleri arasından mutfağınıza ve eğer varsa ankastre set ürünlerine yakışacak olan uygun davlumbazı seçmeye dikkat edin.


Davlumbaz Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli


Mutfağınızın havasını değiştiren davlumbazları kullanırken dikkat etmeniz gereken unsurlar şöyledir;

 • Davlumbazınızı aldıktan sonra kurulumdan anlıyor olsanız dahi kurulumu kendiniz yapmayın, yetkili personelin yapmasına izin verin. Davlumbaz kurulumundaki en ufak hata tehlikelere zemin hazırlayabilir.

 • Davlumbazınızda yolunda gitmeyen bir şeyler varsa, deformasyon söz konusuysa yetkili servis desteği alıp davlumbazınızı kontrol ettirmelisiniz.

 • Davlumbazınızı kullanırken uzatma kabloları kullanmayın. Uzatma, ara kablolar davlumbazın tehlike saçmasına neden olabilir.

 • Davlumbazla ilgili bakım ve onarım çalışmalarında sigortayı kapatmalı ya da davlumbazın bağlantısını tamamen devre dışı bırakmalısınız.

 • Davlumbaz temizliğini düzenli yapmaya dikkat edin. Yoğun kokuya, kire maruz kalan davlumbazlar verimli çalışmadığından mutfakta ve evde kötü koku oluşabilir.


Davlumbaz Avantajları ve Dezavantajları


Kumtel davlumbaz modelleri daha güçlü ve modern davlumbaza sahip olmak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Davlumbazların daha şık tasarımlarla geliştirilmesi kullanıcıların dikkatini çekiyor. Kumtel, bu ilginin altını dolduruyor ve şıklığıyla, güçlü özellikleriyle uzun ömürlü davlumbaz modelleri geliştiriyor. Davlumbazlar görüntüsüne, kokuyu emiş gücüne ve fiyatına göre değerlendiriliyor.

Kumtel bu üç ana noktada neredeyse kusursuz davlumbaz modelleri sunuyor. Kumtel güvencesiyle satın aldığınız davlumbazların sizi rahatsız edecek, bilinen bir dezavantajı bulunmuyor. Bilakis uygun fiyata çok güçlü çalışma performansı göstermesi, Kumtel davlumbazların en büyük avantajı sayılıyor.

Kumtel davlumbaz kullananlar fiyat performans kıyasında Kumtel’i başarılı buluyor, markayı çevrelerine öneriyorlar. Sizler de Kumtel’in cazip davlumbaz fiyatlarını değerlendirerek yeni bir davlumbaz satın alabilir, kullanıcıların memnun kaldığı avantajları bizzat tecrübe edebilirsiniz.

Davlumbaz Fiyatları


Mutfaklardaki hava kalitesini artıran, yemek kokularının eve yayılmasını önleyen davlumbazlar, uygun fiyatlarıyla her eve girmeyi başarıyor. İnox (gri), siyah, beyaz renklere sahip Kumtel davlumbazlar için Davlumbazlar kategorimizi inceleyebilirsiniz. Ankastre davlumbaz fiyatları en az şık tasarım kadar cezbedici seviyelerle sizleri bekliyor. Kumtel’in en uygun davlumbaz fiyatları ile mutfağınıza işlevsellik kazandırabilirsiniz. Kumtel yıl boyunca kampanyalar ve indirimlerle ankastre davlumbazlarda cazip fiyatlar sunuyor. Kumtel’i takip edin, fırsatları yakalayın.

Davlumbaz Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yemek pişirirken mutfaktaki kötü kokuları çeken davlumbaz ile ilgili sık sorulan sorular ve yanıtları şöyle;

Davlumbaz hangi alanlarda kullanılır?

Kumtel davlumbazları tüm mutfak tiplerinde kullanabilirsiniz.

Davlumbaz ne kadar elektrik harcar?

Davlumbazlar enerji tasarrufuna sahip ankastre ürün grubunda yer alır. Ocak ya da fırın gibi yoğun kullanılmaz, kullanıldığında ise kısa süreli çalıştırılır. Bu yüzden davlumbaz kullanımına bağlı fatura endişesi yaşamanıza gerek yok. Kumtel davlumbazları tasarruflu çalışır.

Davlumbaz nasıl kullanılır?

Davlumbazlar aydınlatma ve birkaç kademeden oluşan çalışma prensibine sahiptir. Ocak başında bir şeyler pişirirken sadece davlumbazın güçlü aydınlatmasından dahi yararlanabilirsiniz. Kızartma ve et gibi yağlı ya da ağır yemekler pişirirken davlumbazı orta, üst kademelerde çalıştırarak kokunun mutfaktan çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Davlumbaz nasıl temizlenir?

Davlumbaz temizliği iki aşamadan oluşur: İç ve dış temizlik. Davlumbazın dış yüzeyini oluşturan cam ya da metal gövdeyi yüzey temizleyicilerle silebilirsiniz. İç kısım temizliğinde ise ortalama ayda bir hava perdelerini çıkarıp yıkayıp kurutarak takabilirsiniz. Hava perdelerini düzenli temizlerseniz davlumbazın çalışma performansı aynı oranda artar.

Davlumbaz nasıl kurulur?

Davlumbazın kurulumunu yetkili servis personeli gerçekleştirmelidir. Kurulum esnasında personellerimiz kullanma özelliklerini ve dikkat edilecek detayları tarafınıza aktarır.

Davlumbaz renk çeşitleri nelerdir?

Siyah, beyaz, gri (inox) renklerde davlumbaz bulabilirsiniz. Kumtel’de cam ve metal yüzeyli modeller bulunur. Ankastre cam davlumbazlar iki ya da üç bölmeli tasarımdan oluşurken metal gövdeli davlumbazlar genellikle piramit şeklindedir.