Fanlı Isıtıcılar


Soğuş kış günlerinde ısıtma sistemleri sayesinde sağlıklı, sıcak ve güvenli bir ortam yaratılabiliyor. Isıtıcılar, birbirinden farklı onlarca modeli ve çalışma prensibiyle ihtiyacınız olan ısıtma için alternatifler sunuyor. Fanlı ısıtıcı modelleri bu alternatiflerden biri olarak sonbahar döneminde kullanılmaya başlanıyor, tüm kış boyunca ev, iş yeri, hastane odaları ve işletmelerde sıcak ısı yayıyor. Kış aylarının vazgeçilmezi fanlı ısıtıcılar, en çok tercih edilen ve en ekonomik ısıtma sistemlerinden kabul ediliyor. Kumtel markasıyla satın alabileceğiniz modeller; en iyi fanlı ısıtıcı performansını sunuyor, kullanıcılardan memnuniyet yorumları alıyor.  Fanlı özelliğiyle öne çıkan mini ısıtıcı şüphesiz beklentileri aşan performansıyla tasarruf ve konforu aynı anda sağlıyor.

Kumtel fanlı ısıtıcılar kategorisinden tüm modelleri inceleyerek küçük ısıtıcı çeşitlerini görüntüleyebilirsiniz. Masa başında çalışan kişiler için ayak ısıtıcı ya da ayak sobası olarak da bilinen fanlı ısıtıcılar, mini hacmine oranla çok güçlü bir ısı yayıyor, anında ısı yaymaya başlıyor. Soğuk bir kış gününde, küçük fanlı ısıtıcı çalışan bir odaya girdiğinizde anında ortamdaki sıcaklığı fark edebilirsiniz.

Fanlı ısıtıcılar küçük olduğu için daha önce tecrübe etmemiş kullanıcılar tarafından önyargıyla karşılanabiliyor ancak farklı watt güçleriyle ısı konusunda müthiş bir hizmet veriyor. Kumtel’in mini fanlı ısıtıcı modelleri ergonomik yapısı, uzun ömürlü dayanıklı tasarımı, pratik kullanımı ve renk seçenekleriyle vazgeçilmez bir elektrikli ısıtıcı haline geliyor. Isıtıcınızı gün içinde her yere taşıyarak kullanabilir, sıcacık fakat tasarruflu bir kış geçirebilirsiniz. Isınma sorununuza pratik, işlevsel, şık ve tasarruflu bir çözüm arıyorsanız, Kumtel’in fanlı ısıtıcılar kategorisine mutlaka bakmalısınız.

Fanlı Isıtıcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?


Sıcak hava üfleme prensibiyle çalışan fanlı ısıtıcılar, farklı özellikleriyle dikkat çekiyor. Sizin için en uygun fanlı ısıtıcıyı seçmek için birtakım detaylara dikkat etmelisiniz. İşte size ipuçları:

 • Fanlı ısıtıcı modeline karar verirken kullanacağınız alanları göz önünde bulundurmalısınız. Aşırı büyük alanlarda fanlı ısıtıcı tek başına yetersiz kalabilir. Mekanın hacmine göre yüksek watt gücünde bir modele yönelebilirsiniz.

 • Kumtel’in fanlı ısıtıcıları enerji tasarrufu sağlama özelliğine sahip. Eviniz ya da iş yeriniz için ısıtıcı alacaksanız eğer enerji tasarruflu fanlı ısıtıcı almaya dikkat etmelisiniz.

 • Fanlı ısıtıcı modeline karar verirken duvara monte edilip edilmediğine bakmalısınız. Duvar tipli fanlı ısıtıcı modelleri bebek – çocuk odası, hastane odası, iş yeri gibi yerlerde daha pratik ve güvenli olabiliyor.

 • Renk seçenekleri ve ürünün dış yapısında kullanılan materyal kalitesine dikkat edebilirsiniz.

 • İnfrared ısıtıcı gibi duvarlarınıza monte etmek üzere bir ısıtıcı almayı planlıyorsanız eğer ürünün bu özellikte olmasına dikkat etmekle birlikte gerekli aparatlarının teslim edileceğinden emin olmalısınız.


Fanlı Isıtıcı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?


Her ısıtıcı modelinin kullanım prensibi farklı ve kendine hastır. Fanlı ısıtıcılarınızı kullanırken bazı şeylere dikkat etmeniz ısıtıcıdan alacağını performansı artırır. İşte size ipuçları;

 • Minimal tasarıma sahip olan fanlı ısıtıcılar, dikkat çekici şıklığıyla hem bebekler, çocuklar hem de evcil hayvanlar için cezbedicidir. Isıtıcınızı çalıştırırken bebek ya da evcil hayvanlarınızın erişemeyeceği şekilde kullanabilirsiniz. Kumtel ısıtıcıları devrilme emniyetine sahip olsa da küçük bir bebeğin ısıtıcının yüzeyine dokunması elini acıtabilir.

 • Çok büyük alanlarda sadece fanlı ısıtıcı kullanmak yetersiz kalabilir. Bu tip durumlarda iki ısıtıcı çalıştırabilirsiniz. Bu şekilde ortam çok daha hızlı ısınır ve ısıtıcılarınızı ideal sıcaklığa ulaştıktan sonra kapatabilirsiniz.

 • Fanlı ısıtıcılarınızın kablo ya da gövdesinde erime, şekil bozukluğu gibi deformasyonlar varsa kullanmayı bırakmalı ve servisi aramalısınız.

 • Isıtıcınızı kalitesiz uzatma kablolarıyla birlikte kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Kalitesiz, deforme olmuş ara kablolar ısıtıcınızın motoruna zarar verebilir.


Fanlı Isıtıcı Avantajları ve Dezavantajları


Fanlı ısıtıcılar arasında en çok kullanılan markalardan biri olan Kumtel, kusursuz bir ısıtıcı sunuyor. Kumtel markasının güvencesini ve kalitesini sonuna kadar yansıtan, uzun ömürlü kullanımıyla başarısını gösteren ısıtıcılar herhangi bir dezavantaja sahip değil. Kumtel elektrikli fanlı ısıtıcı modellerinin avantajları şöyledir;

 • Aşırı ısınmaya karşı koruyucu özellikleri vardır. Bu nedenle yoğun kullanımda dahi herhangi bir sorun yaşatmaz, ısı performansını düşürmez.

 • Oda istenilen sıcaklığa ulaştığında otomatik kapanır, dinlenme moduna geçer. Bu yönüyle en büyük avantajının çok ekonomik, çok tasarruflu olduğunu söyleyebiliriz.

 • Sessiz çalışma özelliğine sahiptir; bebek, çocuk ve hasta odalarında rahatlıkla kullanılabilir.

 • Yüksek elektrik akımı halinde otomatik kapanma özelliğine sahiptir.

 • Taşınabilir ergonomik yapısıyla her yere kolaylıkla götürülerek tek alanda yüksek ısı sağlar ve size elektrik faturasını kontrol etme avantajı kazandırır.


Fanlı Isıtıcı Fiyatları


Kumtel fanlı ısıtıcı fiyatları için kategorimizdeki tüm modelleri inceleyebilirsiniz. Isıtıcı fiyatları, Kumtel’in en uygun fiyat politikası kapsamında belirleniyor, herkesin kaliteli ve tasarruflu ısıtıcılardan yararlanılması sağlanıyor. Kumtel, tüm bütçelere uygun olan ısıtıcılarıyla kış mevsiminin şiddetli soğuklarını sıcak geçirmenize yardımcı oluyor, tasarruflu ürünleriyle ise fatura endişenizi ortadan kaldırıyor. Kullanım alanına göre model seçmek için filtreleme özelliğinden, fiyatlara göre seçim yapmak istemeniz halinde ise sıralama özelliğinden yararlanabilirsiniz. En ucuz elektrikli fanlı Kumtel ısıtıcılar için kategorimizi fiyatlara göre sıralayabilirsiniz.

Fanlı Isıtıcı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kumtel fanlı ısıtıcı modelleri ile ilgili sizlerden gelen en çok merak edilen soruların yanıtları şöyledir:

Fanlı ısıtıcı hangi alanlarda kullanılır?

Fanlı ısıtıcınızı; yatak odası, bebek odası, hasta odası, hastane odası, ofis, iş yeri, kafe, restoran, banyo, cam balkon, kış bahçesi gibi alanlarda kullanabilirsiniz. Fanlı ısıtıcılar ortamdaki kuru havayı yumuşatıp ideal nem oranına kavuşturduğu için özellikle uyku alanlarında sık kullanılıyor.

Fanlı ısıtıcı ne kadar elektrik harcar?

Fanlı ısıtıcıların watt gücü ve kullanım süresine göre harcadığı elektrik değişir. Ancak söylemekte fayda var; fanlı ısıtıcılar belli bir ısıtma kapasitesinde otomatik kapanır ve yüksek enerji tasarrufu sağlar.

Fanlı ısıtıcı nasıl kullanılır?

Fanlı ısıtıcınızı kullanacağınız alanda herhangi bir yere koyarak ya da duvara monte ederek kullanabilirsiniz.

Fanlı ısıtıcı nasıl temizlenir?

Fanlı ısıtıcının sadece dış gövdesini temizlemeniz yeterlidir. Ürünü kapalı ve fişi takılı değilken nemli bir bezle temizleyebilirsiniz. Isıtıcının yüzeyinde kalıcı lekeler varsa cif, Arap sabunu, sirke gibi leke çıkarıcı yöntemler deneyebilirsiniz. Ancak kesinlikle kimyasal kalıntısı bırakmamalı, ısıtıcının iç kısmına su ya da kimyasal akmasına izin vermemelisiniz. Nemli bez tercih edilmeli. Fanlı ve buharlı ısıtıcılarda ürünün iç kısmı, ısıtıcı sürekli hava üflediğinden kir, toz tutmuyor, temiz kalıyor.