Infrared Isıtıcılar


Elektrikli ısıtıcı şeklinde yaygın bir tanıma sahip olan infrared ısıtıcılar, mevsimin kışa dönmesiyle birlikte ev, iş yeri, kafe, cam balkon, kış bahçesi gibi yerlerde kullanılmaya başlandı. Kapalı mekan hatta ev tipi ısıtıcı olarak bilinen infrared ısıtıcı, ayaklı yapısı, duvara monte edilebilme özellikleri ile dış mekanda, açık havada çok verimli çalışıyor. Birçok kişi için tarafından bu tip ısıtıcılar tam anlamıyla bilinmediği için, infrared ısıtıcı nedir sorusu soruluyor. İnfrared ısıtıcıların çalışma prensibi farklıdır; kızılötesi ışın desteğiyle çalışan bu ısıtıcı modeli, çok daha az enerji tüketiyor ancak yüksek ısı performansı sergiliyor. Kızılötesi ışınlar sıcaklığın en uç noktalara kadar ulaşmasını sağlıyor, ortam sıcaklığını hızla ideal seviyeye çıkartmaya yardımcı oluyor. Bu nedenle yüksek enerji tasarrufu sunuyor, ev haricinde ofis ve kafe, restoran gibi işletmelerde de sıklıkla tercih ediliyor.

Kumtel infrared ısıtıcı modelleri, her kullanıma ve her alana uygun tasarımlarla öne çıkıyor. Öncelikle son derece uzun ömürlü teknik alt yapısı ve tasarımıyla dikkat çeken ısıtıcılar; ergonomik özellikleriyle cezbediyor, kolay ve pratikliğiyle kullanıcılardan memnuniyet bildirimleri alıyor. Elektrikli ısıtıcılardan beklenen temel özellikler ideal ısıyı en tasarruflu şekilde sunmasıdır. Kumtel, iç ve dış mekan ısıtıcı modelleriyle bu beklentiyi karşılıyor, infrared ısıtıcılarda motor gücü, renk seçeneği, tasarım özelliği gibi alternatifler sunuyor. Özellikle işletmeler Kumtel’in infrared ısıtıcılarından oldukça memnun, olan işletme sahipleri, iç mekan infrared ısıtıcı ve dış mekan infrared ısıtıcı serisinden işletme hacmine göre bir ya da birden fazla satın alarak işletmedeki ısıtma sistemlerini en tasarruflu şekilde çözüme kavuşturuyor.

İnfrared ısıtıcı modelleri ayaklı, duvar tipi olmak üzere iki ayrı tasarım özelliğine sahip olmakla birlikte farklı watt gücüyle de çeşitleniyor. Kumtel, ihtiyaçlara kusursuz çözüm sunmak amacıyla ev ve işletmelere yatay, dikey, kule tipi, duvara monte edilebilen farklı özellikleriyle öne çıkan ısıtıcılar hazırlıyor. Enerji tasarrufu konusunda müthiş performans gösteren infrared soba ihtiyacınız için Kumtel’in infrared ısıtıcılar kategorisini inceleyebilir, uygun fiyatlar ile şık ve işlevsel bir ısıtıcı satın alabilirsiniz.

Ayaklı İnfrared Isıtıcılar


Ayaklı ısıtıcı modelleri görmeye en alışık olduğumuz ısıtıcı tasarımlarından biri. İnce ve güçlü bir gövde üzerine konumlandırılan ufo tipi infrared ısıtıcı, az yer kaplayan yönüyle dikkat çekiyor. Kumtel, ayaklı ısıtıcılarda ek olarak kule tipi infrared ısıtıcı alternatifi sunuyor. Dikey formdaki bu iki ısıtıcı modeli, ergonomik bir tasarıma sahip. Kullanıcılar kolayca mekân değişikliği yapabiliyor. Genellikle evlerde kullanılan ayaklı infrared ısıtıcı, güçlü ısıtma sistemi sayesinde işletmelerde de tercih edilen modellerden biri oldu.

Dikey infrared ısıtıcı tasarımları rezistans sistemleri, güvenlik emniyeti, ergonomik tasarımı, materyal kalitesi, ısı kapasitesi ile tam bir kullanıcı dostu ısıtıcı modeli kabul ediliyor. Genel anlamda ufo ısıtıcılar, kullanımı kolay, taşıması pratik, güvenli, uzun ömürlü ve iyi performans sebebiyle tercih ediliyor. Kumtel, tüm ihtiyaçları ve beklentileri aynı potada eriterek kış günlerinin sıcacık geçmesini sağlayacak yatay ve dikey formdaki infrared ısıtıcılarıyla beğeni topluyor. Ayaklı ya da kule tipi infrared sobalar ile evinizde, iş yerinizde güvenle ısınabilir, yüksek fatura endişesi duymadan kış mevsimini konforlu geçirebilirsiniz.

Duvar Tipi İnfrared Isıtıcılar


Duvar tipi ısıtıcı denince akla infrared ısıtıcılar geliyor. Yatak formdaki bu tip ısıtıcılar hem evlerde hem de iş yerlerinde ısı konforunu sonuna kadar karşılıyor. Duvar tipi infrared ısıtıcı modellerinde duvara monte etme aparatları bulunuyor. Isıtıcıyı duvara monte etmek işlevsel bir performans sunuyor, tüm alanın eşit şekilde ısınmasını sağlıyor. Özellikle cam balkon, kış bahçesi gibi çevrelenmiş alanlarda en güvenilir ve verimli çalışma şekli duvara monte etmektir. Yatay infrared ısıtıcı serisi hem çok uygun fiyatlara sahip hem de oldukça güçlü özelliklere.

Öncelikle ısıtıcının materyali, dış gövde yapısı çok dayanıklı olmasıyla dikkat çekiyor. Kullanıcılar çok uzun yıllar yeni bir soba alma ihtiyacına gereksinim duymadan Kumtel infrared ısıtıcıları kullanabiliyor. Bilhassa ucuz infrared ısıtıcı arayışında olanlar için dikey ve yatay ısıtıcılar mükemmel bir seçenek oluyor. İnfrared ısıtıcıların kızılötesi ışın sistemi fatura dostu bir performans gösteriyor, ısınma bütçesini koruyor. Kumtel ısıtıcıları aynı zamanda ıp 20 ısıtıcı, ıp 30 ısıtıcı, ıp 50 ısıtıcı özelliklerine sahip. Elektronik ürünlerde dış etkenlere karşı koruma kapasitesini IP seviyeleri belirliyor. Kumtel gerek yatay ısıtıcılarda gerekse ayaklı ısıtıcılarda toza, kire, suya karşı dayanıklıdır.

İnfrared Isıtıcı Nerelerde Kullanılır?


İnfrared ısıtıcıları istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Isıtıcılar sadece evde, kapalı ortamda kullanmak üzere tasarlanmış ısıtıcılardan değil. Kumtel’in yağmura dayanıklı ısıtıcı özellikli modellerini dilediğiniz gibi alanda dahi çalıştırabilirsiniz. Isıtıcıların kullanım alanlarını üç ana başlıkla aşağıdaki gibi değerlendirebiliriz;

Ev: Evinizi ısıtmak için yüksek bütçeli sistemler tercih etmek ya da yüksek faturalar ödemek zorunda değilsiniz. Kule tipi modeller ya da yatay infrared ısıtıcılarla evinizin her yerini ısıtabilirsiniz. Çok soğuk kış günlerinde dahi eve geldiğiniz an kızılötesi ışın gücünden yararlanarak kısa sürede ısınabilirsiniz. Kumtel’in portatif, hafif yapılı ısıtıcılarını odadan odaya rahatlıkla gezdirebilirsiniz. Cam balkon ya da terasınız varsa ise kendinize kış günü sıcak, konforlu, huzurlu bir köşe oluşturabilirsiniz.

Kafe ve restoran: Ayaklı, kule tipi, yatay ya da buharlı ısıtıcı modellerini kafe ve restoranlarda sık görüyoruz. Soğuk havalarda dahi dışarıda oturmak, açık hava atmosferini hissetmek isteyen müşterilerine sıcak bir hava sunmak isteyen işletmeler, kule tipi modeller ya da duvara monte edilebilen yatay ısıtıcılardan tercih ediyor. İşletmelerde çok sık tercih edildiği için cafe ısıtıcı adıyla anılan modeller, müşteri kaybını önlüyor, soğuk havaların etkisini sıfıra indiriyor. Kumtel, ticari alanlarda verimli performans gösteren ısıtıcılarıyla ekonomik ve güvenli ısınma hizmeti veriyor.

Ofis: Kumtel’in infrared ısıtıcılarının kullanım alanlarından biri de ofisler oluyor. Çalışma odaları dahil küçük ya da büyük tüm ofislerde duvar tipi, ayaklı, yatay infrared ısıtıcıları tercih edebilirsiniz. İnfrared ısıtıcılar ofis bütçesini kontrol etmenizi sağlayacak ekonomik yönüyle kullanıcılardan tam not alıyor. Fanlı ısıtıcı gibi infrared ısıtıcılar termostatlı yapısı nedeniyle ortam ideal ısıya ulaştığında otomatik moda geçiyor ya da kapanıyor. Böylelikle gereksiz kullanımın önüne geçiyor.

İnfrared Isıtıcının Diğer Isıtıcılardan Farkları


İnfrared ısının ışık aracılığıyla aktarılmasına denir. İnfrared ısıtıcılar, ısıyı yüksek derecelerde taşıyabilmesiyle diğer ısıtıcılardan farklılaşıyor. Güneşten ilham alınarak üretilen infrared ısıtıcı, tıpkı güneş gibi açık olduğu sürece ortamı yüksek oranda ısıtmayı, soğuk havayı absorbe etmeyi başarıyor. İnfrared ısıtıcıların temel farkı ise doğrudan nesneleri ısıtıyor olmasıdır. Diğer ısıtıcılardaki ışıklar ortalama bir ısı yansıtırken infrared ısı sistemleri daha fazla ısı taşıyor, daha fazla ısı yayarak daha hızlı bir sıcaklık sunuyor.

Bu yönüyle açık, yarı açık alanlarda rahat kullanım avantajı sağlıyor. Çalıştırıldığı an infrared ısıtıcının ısı gücünü hissedebilir, soğuk hissinden kurtulabilirsiniz. Fiyat performans kıyasında ınfrared ısıtıcıların ideal tercihler arasında olduğu görülüyor.  Bu yüzden ev haricinde işletmeler, düğün salonları, camiler, spor salonları, atölyeler, ofisler, çay bahçeleri, yemekhaneler ve daha birçok alanda infrared ısıtıcı kullanılıyor.

Infrared Isıtıcı Seçerken Dikkat Edilecekler


Infrared ısıtıcı almaya karar vermeden önce nelere dikkat edeceğinizi, hangi detayları önemsemeniz gerektiğini biliyor musunuz? Sadece tasarıma ya da fiyata odaklanarak ısıtıcı seçerseniz eğer modeller arasında belki de en çok enerji harcayan, kalitesiz ve işlevsiz bir ısıtıcıya yönelebilirsiniz. Özellikle yatay ve dikey formda iki farklı tasarım varsa en verimli modeli seçmek için detaylara dikkat etmelisiniz. İşte infrared ısıtıcı seçmenize yardımcı olacak noktalar;

 • Infrared ısıtıcı almadan önce açık alanda mı kapalı alanda mı kullanacağınıza karar vermelisiniz. Açık alanda yağmura dayanıklı ısıtıcı modellerine yönelmeniz ürünün işlevselliğini ve kullanım ömrünü uzatır.

 • Infrared ısıtıcılar güçlü ısıtma kapasitesine sahip olmalarına karşın alan hacmine göre performansı etkilenebilir. Isıtmak istediğiniz mekânın hacmine göre seçim yapmanızda fayda var.

 • Infrared ısıtıcılarda genel tercih yatay modellerdir. Dikey, ayaklı ısıtıcı ya da kule tipi ısıtıcılar herkes tarafından bilinen bir model değil. Dikey formdaki ısıtıcıların da ideal ısıtma performansı verdiğini, kullananlardan olumlu yorumlar aldığını bilmelisiniz. Eviniz ya da işletmeniz için hangisi ideal bakabilirsiniz.

 • Termostat özellikli bir ısıtıcı alacağınız performansı artırabilir. Termostat özelliği ısıyı kontrol etme gücü verir. Termostatlı, kademeli infrared ısıtıcılarla mekân sıcaklığını istediğiniz seviyede tutabilirsiniz.

 • Termostatlı infrared ısıtıcılar bebek ve çocuk odalarında ideal kullanım sağlar. Aşırı soğuk gibi aşırı sıcak ortam da kışın bebekler için ideal değildir. Termostatlı ürün alırsanız odadaki ısıyı kontrol edebilir, yüksek verim alabilirsiniz.

 • Dikey, ayaklı ısıtıcılarda devrilme emniyeti en önemli unsurdur. Devrilme emniyeti çocuğunuzun, evcil hayvanınızın, evinizin yanmasını önler. Zeminle teması kesildiğinde sönen ısıtıcılar her zaman daha güvenlidir. Isıtıcı seçerken devrilme emniyetine özen göstermenizi öneririz.

 • Isıtıcının modelini seçerken tasarımına ve rengine de dikkat etme şansınız var. Kumtel, model seçeneği sunarken renk alternatifleri de sunuyor. Dekorasyonunuz ya da diğer elektronik eşyalarınızla uyumlu bir renk tercih etmeniz görsel estetiği artırır.

 • Infrared ısıtıcılarda marka kalitesi de en az ısıtıcının modeli ve özellikleri kadar önemlidir. Kumtel, tüm dünyada elektronik ev eşyaları ihracatı gerçekleştiren, gelişmiş ürün yelpazesine sahip, alanında lider bir marka.


Infrared Isıtıcı Kullanırken Dikkat Edilecekler


Satın aldığınız ısıtıcıdan tam verim almak için kullanma talimatını okumanız önemlidir. Çoğu kişi ısıtıcıların kılavuzunu okumaz, kullanırken ekstra şeylere dikkat etmez. Oysaki doğru kullanımla ısıtıcılardan maksimum performans alıp minimum seviyede fatura ödemek mümkün.  Peki, nelere dikkat etmelisiniz? İşte size önemli ipuçları;

 • Duvara monte etmek üzere bir ısıtıcı aldıysanız eğer infrared ısıtıcının gücüne kanıp ısıtıcının yerleşimini yanlış noktaya yapmayın. Konumu kötü olan ısıtıcı yeterli performans gösteremez, verimli çalışamaz. Fazla çalışan ısıtıcı ise faturanızı kötü etkiler.

 • Termostatlı infrared ısıtıcılar enerji tasarrufu sağlamada mükemmel bir seçenek ancak ürünün özelliklerine dikkat etmeden kullanmanız ekstra enerjiye sebep olabilir. Termostatı, ısıtıcı kademesini doğru ayarlamaya özen gösterin. Ortam ideal ısı seviyesine ulaştığında termostatın ayarını değiştirebilir ya da ısıtıcı kapatabilirsiniz. Termostatlı ürünlerde dahi yanlış kullanım nedeniyle yüksek faturalar ödenebiliyor.

 • Isıtıcınızı düz bir zemine koyarsanız eğer devrilme riski olmaz aynı zamanda emniyeti dolayısıyla sürekli sönmez.

 • Isıtıcınızın kablosunda deformasyon varsa kullanmamalısınız. Aynı şekilde uzatma kablosu ihtiyacında kullandığınız kablonun da kaliteli ve sağlam olmasına dikkat ediniz.

 • Enerji tasarrufu sağlamak, bütçe dostu bir fatura almak içinse gereksiz kullanımdan kaçınabilirsiniz. Infrared ısıtıcılar çok güçlü şekilde odayı, ortamı ısıtır. Bu ısı kendini kapalı bir ortamda epeyce korur. Tekrar soğur diye saatlerce çalıştırmanıza gerek kalmaz. Bu şekilde faturanızı koruyabilirsiniz.


Infrared Isıtıcının Avantajları ve Dezavantajları


Elektrikli ısıtıcı modellerinin birçoğu havayı kurutan, nemi çeken bir özelliğe sahip. Infrared ısıtıcılar ise nesneleri hedef alarak ısı yaydığından havanın kurumasına sebep olmaz, ideal sıcaklığı ideal nem oranıyla birlikte verir. Dikey, yatay formda olmak üzere duvarda ya da tavanda kullanım avantajı sunar. Bu yönüyle çocuk odalarında ve işletmelerde üst düzey performansta çalışır. Infrared ısıtıcıların bir diğer avantajı ise enerji tasarrufu sağlamasıdır.

Kullanıcılar da zaten yüksek ısı performansını en tasarruflu şekilde sunması sebebiyle infrared soba tercih ediyor. Aynı zamanda çevre dostudur, fosil yakıt kullanmaz, çevreye zarar verecek bir atık oluşturmaz. Çok sessiz çalışır, gece kullanımında uykunuzda sizi rahatsız etmez. Infrared ısıtıcının dezavantajı ise fazla ışık yaymasıdır. Elbette bu aşırı ışık – göz hassasiyetine sahip olan kişiler için dezavantajdır. İkinci dezavantajı aşırı büyük mekânlarda tek başına yeterli performans gösterememesidir. Ekstra bir buharlı ısıtıcı ya da infrared ısıtıcıyla desteklenmeye ihtiyaç duyabilir.

Infrared Isıtıcı Fiyatları


Infrared ısıtıcı fiyatları seçeceğiniz modele göre değişkenlik gösterir. Kumtel, tüm ürünlerinde olduğu gibi infrared ısıtıcılarda da geniş bir bütçe aralığı sunuyor. Beğendiğiniz, ihtiyacınız olan ısıtıcı modelini Kumtel güvencesiyle en uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Kumtel.com’dan, infrared ısıtıcılar kategorisini bütçenize göre filtrelediğinizde ya da fiyat sıralaması yaptığınızda en uygun ısıtıcı, soba modellerini görüntüleyebilirsiniz.

Ekonomik bütçe, tasarruflu ısıtıcı gereksinimi için yapmanız gereken tek şey Kumtel ürünlerini incelemek. Kumtel bu konuda sizi hayal kırıklığına uğratmıyor, kullanıcı dostu, yüzde yüz memnuniyet sunan ısıtıcılarıyla kış mevsimini sıcak ve huzurlu geçirmenize zemin hazırlıyor.

İnfrared Isıtıcı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kumtel’in çok satan ısıtıcı modeli infrared ısıtıcılarla ilgili merak edilen birçok soru var. Sizler için bu soruları yanıtladık. Infrared ısıtıcılarla ilgili sık sorulan sorular şöyle;

İnfrared ısıtıcı nedir?

İnfrared en basit tanımıyla ısı kaynağının ışık yoluyla taşınması, aktarılması anlamına gelir. Güneş ışıkları da infrared ışıklarıdır. Turuncu renkte olan infrared ışıkları, ısıtıcıların içerisine yerleştirilerek tıpkı güneşin kış günü çıktığında dahi ısıtabilmesi gibi güçlü bir ısı yayar, ısıtıcı açılır açılmaz ortam ısınmaya başlar.

Infrared ısıtıcı nasıl çalışır?

Infrared ısıtıcı ışın yöntemiyle ısıyı yansıtma, iletme özelliğine sahiptir. Isıyı homojen şekilde en verimli haliyle yansıtmaya yönelik bir çalışma prensibi vardır. Bu nedenle çalıştırıldığı anda güneş gibi içeriyi ısıtmaya başlar, odanın soğuk havasını hızla kırar.

İnfrared ısıtıcı kaç watt olmalı?

İç mekan için: İç mekan infrared ısıtıcı için 2500 watt gücünde bir model yeterli olur. Odanın hacmine göre çift rezistanslı 3000 watt modeller tercih edebilirsiniz.

Dış mekan için: Dış mekanlarda yüksek watt tercih edilir genelde ancak açık hava değilse camla çevrelenmiş kapalı formda bir dış mekânsa 2500 watt infrared ısıtıcılar da istenilen sıcaklığı veriyor.

İnfrared ısıtıcı modelleri 1800 ila 3000 watt arasında değişen bir güce sahiptir. Tek ya da çift ısıtıcı teli bulunur. İhtiyaca göre tercih yaparsanız eğer maksimum fayda elde edebilirsiniz.

İnfrared ısıtıcı ne kadar elektrik tüketir?

2000 watt gücünde çalışan bir infrared ısıtıcı saatte ortalama 2 kW gücünde elektrik tüketir. Elbette elektrik tüketimi kullanacağınız ısıtıcının modeline, watt gücüne, kullanım süresine göre değişkenlik gösterir. Kumtel’in bu konuda tasarruflu olduğunu, az elektrik harcadığını, faturanıza olumsuz yansımayacağını ve sizi kış boyu ısıtacağını bilmelisiniz. Kumtel ısıtıcılar çevre dostu, enerji tasarrufu olduğu için sadece evlerde değil tüm işletmelerde kullanılıyor.

İnfrared ısıtıcı nasıl temizlenir?

Isıtıcınızı temizlemek için nemli bez kullanabilirsiniz. Nemli bezle tüm gövdesini silmeniz yeterlidir. Kumtel ısıtıcılar kaliteli materyale sahip olduğundan leke tutmaz, kolayca temizlenir. Isıtıcının kafes içindeki bölümünü temizlemek için ise ısıtıcının her iki köşesinde bulunan vidaları sökerek temizlik yapabilirsiniz. Soba temizleyici kimyasallar, cif, deterjan ya da sirkeli su kullanabilirsiniz. Temizlik yaparken ürünün fişte olmadığından emin olun. Ayrıca ürün üstünde herhangi bir kimyasal kalıntı ya da sıvı bırakmamalı, tamamen kurutmalısınız.