Isıtıcılar


Elektrikli quartz ısıtıcı modelleri, havaların serinlemesiyle birlikte ev, iş yeri, ofis, kafe ve restoranlarda kullanılmaya başladı. Elektrikli soba modellerinden olan quartz ısıtıcılar, rezistans telleriyle ısıyı mekâna yayma özeliğine sahiptir. Isıtıcının modeli son derece güvenli bir tasarımla öne çıkıyor; ön kısmı cam ya da kafes formunda kaplama şeklinde olan quartz ısıtıcı, çok pratik ve çok verimli olduğu için sadece küçük alanlarda değil geniş alanlarda da iyi bir ısıtıcı performansı sunuyor.

Quartz sobalar ısıtma gücü farklılıklarıyla ısıtıcı ihtiyacınızı karşılıyor. Quartz ısıtıcılarda watt gücü değeri ve farklı sayılarda rezistans teli seçenekleri bulunuyor. Eviniz, ofisiniz, işletmeniz, cam balkon ya da kış bahçeniz için çok ideal özellikler taşıyor. Quartz soba ile ısınma konforunu sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Kumtel quartz ısıtıcıların gelişmiş özellikleri ve fonksiyonel tasarımlarıyla kış boyunca evinizi sıcacık tutabilirsiniz.

Quartz Isıtıcı Modelleri


Kumtel quartz ısıtıcı modelleri tamamen rezistans tel sayısına göre şekilleniyor. Tekli, ikili, üçlü, dörtlü ve beşli rezistans teli seçenekleriyle öne çıkıyor. Tek tel rezistansa sahip mini quartz ısıtıcı minimal tasarımıyla dikkat çekerken tamamen küçük odaları ısıtmak amacıyla tercih ediliyor. Bu sobalar kullanımı basit, taşıması kolay olduğu için biraz seyyar soba görevi görüyor, ihtiyaç halinde kolayca yer değişikliği yapılabiliyor.

İkili, üçlü ve dörtlü elektrikli ısıtıcılar ise daha büyük ölçülerde daha güçlü ısı performansı sunuyor. Kumtel’in quartz soba modellerinin bazılarında sobanın üst bölümünde de rezistans bulunduğundan kullanıcılar çok yönlü bir ısı deneyimi yaşıyor. Kumtel quartz ısıtıcıların en avantajlı özelliği uzun ömürlü olması, her yıl yeni bir soba alma ihtiyacını ortadan kaldırmasıdır. Kullanıcılar, ısıtıcıların ergonomik yapısından ve farklı renk seçeneklerinin olmasından çok memnun. Kumtel bu konuda çözüm odaklı hizmet veriyor, kusursuz soba deneyimi için güçlü özelliklere sahip modeller sunuyor.

Kumtel’in küçük ısıtıcıları küçük alanlar için kusursuz sıcaklık verirken büyük ısıtıcıları ise termostat özelliğiyle sıcaklığı istenilen şekilde ayarlama imkanı veriyor. Bu anlamda kullanıcılar sobadan yüksek verim alıyor, kullanım alanına ya da hava durumuna göre ısıtıcının sıcaklığını kısma – artırma avantajına sahip oluyor. Quartz ısıtıcıların ürün özellikleri işlevselliğe bağlı geliştirilmiştir.

Kumtel ısıtma performansındaki iyileştirmeyle birlikte emniyeti de sağlıyor. Sobanın olası bir devrilme ya da zeminle temasının kesilmesi durumunda ısıtıcı kapanıyor, yangın ihtimali ortadan kalkıyor. Kumtel ısıtıcı modelleri termostat, turbo fan, buhar bölümü, emniyet detayı gibi özelliklerle kullanıcılardan tam not alıyor. Duvara monte etme özelliği ise büyük beğeni topluyor, iş yerlerinde ve kafelerde bu şekilde kullanım tercih ediliyor.

Quartz Isıtıcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli


Quartz ısıtıcı alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Bu hususlara göre seçim yapmak en verimli ısıtıcıyı almanızı kolaylaştırır. İşte dikkat etmeniz gereken quartz soba detayları;

 • Isıtıcının motor/watt gücüne bakmalısınız. Kullanacağınız alan için yeterince güçlü bir motora ya da çalışma prensibine sahip mi dikkat etmelisiniz.

 • Isıtıcının duvara monte edilip edilmediğini sorgulamalısınız. Duvar tipi quartz ısıtıcı modelleri bazı mekânlarda daha işlevsel, pratik ve güvenli olabiliyor.

 • Isıtıcının devrilme emniyeti, cam ya da kafes sistemine sahip olmasına dikkat edin. Devrilme emniyeti özellikle çocuklu ya da evcil hayvanlı evlerde özen gösterilmesi gereken bir detaydır.

 • Orta boy ya da büyük boy ısıtıcılarda termostat ayarı bulunur. Alacağınız ısıtıcının modeline göre termostat yani sıcaklığı ayarlama özelliğine dikkat edebilirsiniz.

 • Isıtıcılar kullanım alanında havayı kurutmamalıdır. Bazı ısıtıcılarda buhar özelliği bulunuyor. Ortam nemini koruyan bir ısıtıcı tercih edebilirsiniz. Eğer eviniz ya da iş yeriniz kuru bir havaya sahipse buharlı ısıtıcı modellerine öncelik vermenizde fayda var.

 • Açtığınız an ısınmaya başlayan bir ısıtıcı seçmeye dikkat edin. Kumtel bu konuda müthiş bir deneyim yaşatıyor ve anında ısı yayarak oldukça tasarruflu bir ısıtıcı performansı sergiliyor. Isıtıcınızın geç ısınması elektrik faturasını olumsuz etkiler, bu detaya dikkat etmek gerekiyor.


Quartz Isıtıcı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?


Satın aldığınız quartz ısıtıcıyı kullanmadan önce ısıtıcıyla ilgili her bilgiye hakim olmanız yüksek performans almanızı sağlar. Kumtel quartz sobalarınız için bu konuda dikkat etmeniz gereken detayları sizler için sıraladık;

 • Quartz ısıtıcınızı kullanırken mutlaka düz bir zemin üzerinde çalıştırın. Devrilme emniyetine sahip olan ısıtıcılar zaten zemin kötüyse çalışmaz ancak emniyetli olmayanlar için düz zemin güvenlik için önemlidir.

 • Isıtıcınızı doğru kullanırsanız elektrik faturanız aşırı yüksek gelmez aksine tasarruflu bir kış geçirirsiniz. Termostatlı quartz ısıtıcılarda otomatik özellik bulunuyor. Bu özellik sayesinde oda belli bir ısı seviyesine ulaştığında otomatiğe geçiyor ve tasarruflu çalışıyor. Kullanırken termostat ayarını hep aynı seviyede bırakmayın, ayarlama yapın.

 • İnfrared ısıtıcı gibi Isıtıcının yakınlarında plastik poşet, eşya, kumaş gibi çabuk yanacak ya da eriyecek nesneler bulundurmamalısınız.

 • Isıtıcınızın elektrik kablosunda renk değişimi, formunda deformasyon varsa eğer kullanmayı bırakmalısınız.

 • Çoğu kişi elektrikli quartz ısıtıcıları uzatma kablolarıyla birlikte kullanıyor. Bu yöntem kabul edilebilir bir şey olmakla birlikte kalitesiz, şekli bozulmuş, telleri çıkmış uzatma kabloları kesinlikle kullanılmamalıdır.


Quartz Isıtıcı Avantajları ve Dezavantajları


Quartz ısıtıcıların her ısıtıcı modellerinin olduğu gibi avantaj ve dezavantajları var. Her ikisini bilerek satın almak beklentileri karşılamada etkili olur, sobanın verimliliği hakkında bilgilenmenizi sağlar. İşte quartz ısıtıcıların avantajları;

 • En büyük avantajı ergonomik ve taşınabilir olmasıdır. Bu sayede evde her odaya sobayı taşımak mümkündür.

 • Kullanımı gibi temizliği de kolaydır. Kış boyunca kullanılan soba arada sırada tozlanır. Bu tozları temizlemek çok uğraştırmaz.

 • Sadece kapalı alanda değil açık alanlarda da rahatlıkla kullanılabilir.

 • Tasarım olarak sade, renk olarak ise seçenekler sunduğundan her yerde dekorasyona uyum sağlar.

 • Açıldığı an sıcaklık yaymaya başlar, oda çok soğuk olsa bile anında ideal ısıya getirir.

 • Elektrik kesintilerinde odanın hızla soğumasını önler, sıcaklığın bir süre daha kalmasını sağlar, odayı ılık tutar. Bu durum ısıtıcıyı sürekli çalıştırmanızı önler, fatura tasarrufu yapmanıza yardımcı olur.


Quartz ısıtıcıların dezavantajları ise şöyle;

 • Isıtıcıların bazı modelleri havayı kurutabiliyor. Quartz ısıtıcılar ortamdaki nemi alıyor. Ancak bu bir dezavantaj olmakla birlikte doğru ısıtıcı seçimiyle çözülebiliyor. Buharlı, fanlı ısıtıcı modellerinden tercih edebilirsiniz.


Quartz Isıtıcı Fiyatları


Her yıl ısıtıcı ve soba fiyatları modellere göre farklı fiyatlarla satışa sunuluyor. Kumtel elektrikli ısıtıcı fiyatları ile ilgili spesifik bir fiyat bilgisi vermek bu nedenle pek doğru değil. Kumtel’in quartz ısıtıcılar kategorisinde onlarca farklı model sizleri bekliyor. Modelleri özelliklerine göre filtreleyebilir, fiyatına göre ise sıralayabilirsiniz. Bu şekilde bütçenize ve ısıtma ihtiyacınıza en uygun modeli bulabilirsiniz. Kumtel, en uygun fiyat ısıtıcı modelleri ile belli bir kesime değil tüm gelir seviyelerine hitap ediyor, kış boyu sıcacık hissetmenizi sağlıyor.

Quartz Isıtıcı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Quartz ısıtıcı almadan ya da aldıktan sonra bazı sorularınız olabilir. Bu soruların yanıtları bilinçli alışveriş yapmanızı sağlarken aynı zamanda verimli bir ısıtıcı tecrübesi sunar. İşte Kumtel ısıtıcılarla ilgili sıkça sorulan sorular ve yanıtları:

Quartz ısıtıcı hangi alanlarda kullanılır?

Ev, ofis, kafe, restoran, kış bahçesi, cam balkon, kafe ya da restoran bahçeleri, açık hava gibi alanlarda Quartz ısıtıcıları kullanabilirsiniz.

Quartz ısıtıcı ne kadar elektrik harcar?

Quartz ısıtıcılar watt gücüne göre elektrik harcar. Her ısıtıcının modeli, watt gücü, rezistans özelliği farklı olduğundan elektrik harcama kapasitesi farklıdır. Ancak kullanıcı yorumları quartz ısıtıcıların tasarruflu olduğunu gösteriyor.

Quartz ısıtıcı nasıl kullanılır?

Quartz ısıtıcınızı zeminde, duvarda ya da tavanda kullanabilirsiniz. Duvara ve tavana sabitlenebilen ısıtıcılar küçük alanlar ya da işletmeler için pratik oluyor, daha verimli oluyor.

Quartz ısıtıcı nasıl temizlenir?

Isıtıcıların kafes bölümünü temizlemek kolay olsa da iç kısmındaki toz kalıntılarını temizlemek doğru yöntem bilinmiyorsa zorlaşabiliyor. Isıtıcının iç bölümüne erişmek için yanlarındaki vidaları açabilirsiniz. Isıtıcıyı nemli bir bezle silerek temizleyebilirsiniz. Kafes bölümünde kalıcı lekeler varsa cif kullanabilirsiniz.