Ankastre Fırınlar


Kumtel, yenilikçi ve modern bakış açısıyla mutfaklara şıklık kazandırıyor. Mutfaklarda minimal bir detay olarak öne çıkan ankastre fırın modelleri, harika yemekler ve tatlılar pişirmeye yardımcı oluyor. Mutfakta her tarifi pişirebilecek gelişmiş özelliklere sahip bir ankastre fırın olması mutfak deneyimini ikiye katlıyor. Fırın teknolojisinin son örneklerinden biri olan ankastre fırınlar, Kumtel kalitesi ve güvencesiyle birleşerek konforlu bir fırın sunuyor. Ankastre teknolojisinin gelişmiş özellikleri sayesinde fırından alınan verimi artırırken diğer yandan ise mutfaktaki işleri kolaylaştırıyor.

Kumtel ankastre ürünlerinin hepsinde tasarımsal ve teknoloji fark yaratıyor. Renk, işlevsellik, kullanım alanı, gelişmiş pişirme becerileri, iç hacmi ve kokuyu absorbe eden yapısıyla Kumtel ankastre fırınlar tercih sebebi oluyor. Fırın modelleri arasında kararsız kalan kullanıcılar önce özelliklere sonrasında ise tasarıma bakarak Kumtel fırınlardan seçim yapıyor. Özellik ve tasarım bakımından Kumtel’in geniş bir skalada seçenek sunduğunu, klasik tarzdan modern tarza kadar tüm mutfak stillerine uyum sağladığı görülüyor. En iyi ankastre fırın markalarından biri olan Kumtel’in ürün özellikleri şöyledir;

Şık ve minimal tasarım: Kumtel ankastre fırınlarının ilk göze çarpan özelliği dış görüntüsü oluyor. Kullanıcılar fırınların pürüzsüz cam görüntüsüne, rengine ve minimal çizgilerine kayıtsız kalamıyor.

Renk ve tarz çeşitliliği: Fırınlardaki temel renk beyazken Kumtel bu kalıbı yıkıyor ve beyazla birlikte, siyah, inox, yarı inox, gri ankastre fırın modelleri sunuyor. Modeller arasında en çok gri ve siyah dikkat çekiyor. Beyaz ankastre fırın modeli ferahlığıyla, siyah modernliğiyle, gri ve inox modeller ise minimal görünümüyle mutfaklardaki yerini alıyor.

Geniş kullanım alanı: Kumtel’in ankastre fırınları, bulunduğu her mutfağa keyifli bir mutfak deneyimi kazandırıyor. Ev, iş yeri, catering şirketleri, yemekhaneler, kafe ve restoranlar Kumtel’in ankastre fırın ocak modellerini keyifle kullanıyor.

Pişirme kapasitesi ve iç hacmi: Hamur işi tariflerden ağır yemeklere kadar her türlü tarifi başarıyla pişiren fırınlar daima diğer modellerden sıyrılmayı başarıyor. Kumtel ankastre fırınları birden fazla pişirme programı, zaman ayarlayıcısı, et çözme özelliği, turbo fan sistemi, geniş iç hacmi ve cam yüzeyiyle gerçek bir demirbaş.

Kumtel standart ankastre fırın ölçüleri ile tüm mutfak tasarımlarına kusursuz uyum sağlıyor.  Kumtel ankastre fırın kullananlar fırının performansından ve fiziki özelliklerinden ve teknolojisinden memnun olduğunu belirtiyor. Kumtel’in uygun fiyat politikasıyla görücüye çıkan fırınlar; uzun ömürlü kalitesi, kolay taşınabilir ergonomik yapısı, tasarruflu çalışma prensibi ve yenilikçi özellikleriyle evlerden dışarı taşıyor ve profesyonel alanlarda da kullanım kolaylığı sağlıyor.

Sizler de Kumtel’in harika lezzetler pişiren gelişmiş özellikli ankastre fırınlarından almak istiyorsanız Ankastre Fırınlar kategorisinden en uygun fiyatlarla alışveriş yapabilirsiniz. Modern teknolojiyle yemek yapmanın keyfini tatmanız için tüm ankastre ürünler uygun fiyatlarla web sitemizde satışta. Online mağazamızda yıl boyunca birçok fırsat ve indirim sizleri bekliyor.

Ankastre Fırın Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?


Onlarca farklı ankastre fırın modeli arasından en iyi fırın modelini seçebilmek için satın almadan önce bazı detaylara dikkat etmelisiniz. İşte üzerinde duracağınız noktalar;

 • Ankastre, gazlı ve tüplü olmak üzere iki farklı fırın modeli var. Bu fark pişirme özelliklerini de etkileyebiliyor. Ankastre fırın almadan önce bu detayda karar kılmanız işinizi kolaylaştırır.

 • Ankastre fırın alırken renk seçiminizi mutfak dekorasyonunuza, genel renk uyumuna göre seçebilirsiniz. Kumtel’de klasik ve modern fırın renklerini görebilirsiniz. İnox ankastre fırın her mutfağa uyan zarafetiyle öne çıkarken siyah ankastre fırın güçlü ve modern yönüyle kendini gösterir.

 • Fırın ölçüleriyle mutfağınızdaki ölçülerin uyması gerekir. Kumtel ankastre fırınlarını incelerken teknik özelliklerine bakarak tam ölçüleri öğrenebilirsiniz.

 • Kumtel’in ankastre fırınları diğer ankastre ürünler ile uyumlu çalışır. Ayrı ayrı ürünleri farklı zamanlarda satın alarak ankastre set yapabilirsiniz. Böyle bir düşünceniz varsa fırınlarla birlikte davlumbaz ve ocak modellerini de incelemeniz faydalı olur.

 • Fırınlar pişirme programlarına göre farklılık gösterir. En iyi fırın modeli için mutlaka fırın programlarına dikkat etmelisiniz. Piliç çevirme, et çözme, ısıtma, turbo fan, ızgara gibi birçok özellik kullanıcılara sunulur. Alacağınız fırının mutfak kültürünüze uyum sağlaması için bu özelliklere dikkat etmelisiniz.

 • Materyal kalitesi ve ürün temizliği uzun vadede fırınların kullanımını kolaylaştırır, kalitesini artırır. Satın alacağınız ürünün teknik özelliklerini mutlaka inceleyin, fırının gerek kapak gerekse iç bölümüne dikkat edin. Unutmayınız ki pürüzsüz yüzeye sahip fırınlar her zaman daha iyi görünür, daha kolay temizlenir.

 • Fırının iç kısmı en az görüntüsü kadar önemli. Fırının tepsisi nasıl, tel ızgarası var mı dikkat etmelisiniz. Özellikle fırının kapağının cam olmasına özen gösterebilirsiniz. Camlı fırın kapağı pişirdiğiniz ürünleri görmenizi sağlar.

 • Aklınızda özel bir model yoksa tüm Kumtel ürünlerini inceleyerek, fiyat – performans kıyası yaparak seçim yapmaya dikkat edin. Çok yönlü bir inceleme en iyi fırın seçimini kolaylaştırır.


Ankastre Fırın Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?


Ankastre fırın aldıktan sonra nasıl kullanmalısınız, nelere dikkat etmelisiniz? İşte ipuçları;

 • Ankastre fırınınızın verimli ve güvenli çalışması için elektrik yalıtımının iyi yapılması önemlidir. Ankastre fırınlar dolap içine yerleştirildiğinden kurulum esnasında mutlaka elektrik, kablo gibi detaylara dikkat edilmeli.

 • Fırınınızdan tam verim almak için tüm özelliklere hâkim olmalısınız. Kumtel servisi evinize gelip kurulumu yaparken fırının özelliklerini, programlarını tanıtır. Bu özellikleri kılavuzdan ve yetkili personelden öğrenebilirsiniz. Fırınınızı tanıdıkça alacağınız verim ve keyif artar.

 • Düzenli fırın temizliği yapmaya dikkat edin. Kullanıcılar en çok kurumuş yağ lekelerinden şikâyet eder. Eğer her pişirim sonrası fırınınızı düzenli temizlerseniz kalıcı leke oluşumunun önüne geçersiniz. Eğer kalıcı lekeler söz konusuysa yüzey temizleyici kullanmalısınız.

 • Fırını kullanırken doğru programı seçmeye dikkat edin. Örneğin, fırın tepsisinde yapacağınız etli bir yemek için alt – üst fanlı ayarda pişirim yapmanız yemeğinizin kurumasını önler, ideal bir lezzet sunar. Tarifinize göre fırınınızı çalıştırır, önceden hazırlarsanız olumsuz bir durum yaşamazsınız.

 • Fırınlar güvenlik nedeniyle ankastre davlumbaz gibi sabitlenir ve düz bir görüntü sunar. Fırınınızı güvenlik için mümkün mertebe dolaba sabitlemelisiniz.


Ankastre Fırın Avantajları ve Dezavantajları


Ankastre fırınların hepsi yenilikçi bir teknolojiye, modern pişirme tekniklerine sahiptir. Satın aldığınız ankastre fırınınızda geleneksel yemekleri ve dünya mutfağının klasik yemeklerini pişirebilmeniz gerekiyor. Kumtel, en iyi ankastre fırın deneyimi arayanlara beklentileri karşılayan modellerle yanıt veriyor. Kumtel ankastre fırınlarla ilgili henüz öngörülen ya da geribildirimi yapılan bir dezavantaj bulunmuyor. Kumtel fırınlar avantajlarıyla, pratikliğiyle, uzun ömürlü yapısıyla ve şahane lezzetler sunan pişirim tekniğiyle öne çıkıyor. İşte Kumtel ankastre fırınların avantajları;

 • Ankastre grubu fırınlar dolap ya da duvar içine monte edilir. En büyük avantajı mutfakta ekstra yer kaplamamasıdır. Fırını davlumbaz ve ankastre ocak altına yerleştirebileceğiniz gibi ocaktan bağımsız ayrı bir yere de konumlandırabilirsiniz.

 • Ankastre fırınlar evinizde piliç çevirmenize olanak tanır. Yenilikçi bir tasarımla öne çıkan Kumtel, piliç çevirme özelliğiyle keyifli ve leziz bir avantaja sahip.

 • Mutfağınızın tarzına uyum sağlar. Kumtel ankastre ürünlerinin her biri cam, metal ve inox yapısıyla mutfak dekorasyonunuza uyar.

 • Ankastre fırınların sevilen avantajlarından bir diğeri mini fırın modellerine göre daha profesyonel pişirim yapmasıdır. Artık evinizde en zorlu tarifleri deneyebilir, kusursuz kek ve tatlılar pişirebilirsiniz.

 • Kumtel, enerji tasarrufu ankastre fırınlar ürettiğinden fatura endişesi yaşamadan leziz tarifler pişirebilirsiniz.

 • Kumtel müşteri hizmetleri ve yetkili servis hizmetleriyle kusursuz bir destek vermektedir. Kumtel fırınınızla ilgili yaşadığınız bir sorunda ya da bilgi ihtiyacında bulunduğunuz bölgedeki yetkili servisi arayarak detaylı bilgi


Ankastre Fırın Fiyatları


Ankastre fırınların fiyatları model ve özelliklere göre değişebiliyor. Renk seçenekleri dahi bazen fiyatı etkileyebiliyor. Kumtel’in ankastre fırın fiyatları belli bir standardı temsil ediyor. Kalitenin uygun fiyatlarla alınabileceğini gösteren Kumtel, en ucuz ankastre fırın seçenekleriyle sizlere modern, şık ve fonksiyonel bir fırın alma fırsatı sunuyor. Ankastre fırın kategorimizdeki tüm modelleri fiyatına ya da özelliklerine göre filtreleyebilir, mutfağınız için en uygun fırın modelini görüntüleyebilirsiniz.

Ankastre Fırın Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kumtel’in sevilen ürün gruplarından ankastre fırınlarla ilgili sık sorulan sorular ve yanıtları şöyledir;

Ankastre fırın hangi alanlarda kullanılır?

Ev, kafe, restoran, yemek şirketleri, iş yerleri gibi mutfağı olan ve yemek pişirilen her alanda ankastre fırın kullanabilirsiniz.

Ankastre fırın ne kadar elektrik harcar?

Kumtel ankastre fırınları enerji sınıfına ait, tasarruflu çalışan fırınlardır. Her gün düzenli kullanıldığında dahi faturada şişkinliğe neden olmaz. Günlük 10 – 25 ₺ arasında bir elektrik bedeli sunar.

Ankastre fırın nasıl temizlenir?

Ankastre fırınların iç yüzeyi yağ kalıntılarına sıklıkla maruz kalır. Düzenli temizlik yapıldığı takdirde fırının iç yüzeyinde kalıcı leke kalmaz. Kumtel fırınlarının kaliteli materyali sayesinde temizlik kolaylaşır. Yüzey temizleyiciler, fırın temizleyiciler ya da bulaşık deterjanları kullanarak fırının iç kısmını temizleyebilirsiniz.

Ankastre fırın nasıl kullanılır?

Kumtel’den satın aldığınız ankastre fırını yetkili servis tarafından kurulduktan hemen sonra kullanabilirsiniz. Yeni alınan fırınlar bir defa boş çalıştırılmalıdır. Kurulumu yapan yetkili servis personeli sizi bu ve diğer kullanım özellikleriyle ilgili bilgilendirir. Fırınla birlikte gelen kullanma kılavuzunu okuyarak fırının tüm özelliklerini keşfedebilirsiniz.