Ankastre Ocaklar


Mutfak teknolojilerinde önemli bir konumda yer alan Kumtel, gelişmiş teknolojiyi yakından takip ederek mutfakların verimliliğini, şıklığını ve konforunu artıracak ankastre ürünler tasarlıyor. Mutfaktaki yaşamın sürmesinde ankastre ocak modelleri önemli rol oynuyor. Pişirme grubundan olan ankastre ocak çeşitleri, göz alıcı şıklığıyla ve gelişmiş pişirme özellikleriyle kullanıcıları cezbediyor.

Beyaz eşya sektöründeki öncü adımlarıyla genele hitap eden, mutfakların havasını değiştiren Kumtel, ankastre ürünlerin hayatı kolaylaştıran yönünü vurguluyor. Emniyetli, pratik, şık, sağlıklı ocak beklentisini karşılayan Kumtel, en çok tercih edilen ankastre ocak markaları arasında yer alıyor. Kumtel ankastre ürünleri metal ve cam yüzeye sahip farklı modellerden oluşuyor.

Şıklığıyla göz dolduran inox ankastre ocak modern görüntüsüyle cezbediyor, tüm kullanıcılara hitap ediyor. Sade ve klasik sevenler beyaz ankastre ocak modeline yönelirken daha asil, daha keskin ve koyu tema sevenler ise siyah ankastre ocak modelini tercih ediyor. Siyah ankastre ürünler her zaman asil duruşuyla geniş mutfakların tercihini oluşturuyor. Kumtel ankastre set üstü ocak modelleri elektrikli ve gazlı olmak üzere iki farklı seri sunuyor. Mutfakların vazgeçilmezi şık ankastre ocaklar için Kumtel’in pişirme gruplarını inceleyebilirsiniz.

Doğalgazlı Ankastre Ocak Modelleri


Doğalgaz konforuna alışan kullanıcılar, Kumtel’in doğalgazlı ankastre ocaklarından memnun kalıyor. Doğalgazlı ocaklarda bulunan gaz emniyeti mutfaktaki güvenliği artırıyor. Kumtel’in gazlı set üstü ocakları tekli, ikili, üçlü, dörtlü, beşli ankastre ocak formuna sahiptir. Beşli ocaklarda yer alan wok gözü, Kumtel ocaklarını farklı markalar arasından öne çıkarmayı başarıyor. Wok ankastre ocak,  sağlıklı pişirme deneyimi sunuyor, sebzelerin besin değerini koruyor. Kumtel, wok ocak teknolojisini kullanarak ne kadar yenilikçi yaklaşıma sahip olduğunu gösteriyor. Kumtel ankastre ocak modellerinin LPG – Gaz dönüşümüne uygun olması markanın en sevilen özelliklerinden kabul ediliyor. Kullanıcılar mutfaklarına göre uygun dönüşümü gerçekleştirebiliyor.

Kumtel doğalgazlı ankastre ocak modellerine gelin yakından bakalım;

2’li doğalgaz ankastre ocak


İki gözlü ocak modelleri küçük mutfaklar için oldukça kullanışlı. Ofis mutfaklarının da tercihini oluşturan 2’li ankastre ocak, yalnız yaşayan ya da yeni evli çiftler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Cam yüzeye sahip ikili, minimal, şık ocak mutfaklarda yer tasarrufu sağlıyor, yemek pişirme keyfini artırıyor. İkili ankastre cam ocak modelini uzun yıllar keyifle, güvenle kullanabilirsiniz.

3’lü doğalgaz ankastre ocak


Bir gözü elektrikli 3’lü doğalgaz ankastre ocak modelleri en yaygın ocaklar arasında boy gösteriyor. Hem elektrik hem gaz sunması işlevselliği artırıyor. Vitroseramik ankastre ocak önce cam yüzey şıklığıyla sonra performansıyla beğeni topluyor. Elektrikli ocak kullanmaya alışkın kullanıcılar ankastre özellikli üçlü gaz ocakları keyifle kullandığını belirtiyor.

4’lü doğalgaz ankastre ocak


Dört gözlü doğalgaz ankastre ocak, tezgâh üzerindeki şık ve estetik duruşu ile en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Şık görünümünün yanında işlevselliği ile de dikkat çeken 4’lü ankastre ocak kalabalık ailelere de hitap ediyor. Dörtlü ankastre cam ocak ev ve iş yerlerinde kaliteli, sorunsuz, güvenli pişirme keyfiyle sadece kullanıcılardan değil markalar tarafından da tam not almayı başarıyor.

5’li doğalgaz ankastre ocak


Beş göz ocak tasarımıyla kalabalık aileleri, işletmeleri, yemek şirketlerini, çiftlik gibi geniş yaşam alanlarını hedef alan Kumtel, kusursuz bir ocak performansı sunuyor. 5’li ankastre ocak görüntüsüyle bile tam not alırken özellikleri ve gelişmiş teknolojisiyle hayran bırakıyor. Kalabalık aile ve işletmelerin vazgeçilmezi ocak, şıklığıyla sizleri bekliyor.

Elektrikli Ankastre Ocak Modelleri


Elektrikli ev aletleri pratikliğiyle tercih ediliyor. Doğalgaz kullanımına alışık olmayan kişilerin tercih ettiği elektrikli ankastre ocak, ızgara değil düz, pürüzsüz yüzey özelliğine sahiptir. Bu nedenle tezgâhlarda düz, net bir görüntü sunuyor, mutfak şıklığını artırıyor. Elektrikli ocak modellerindeki dokunmatik, dijital düğmeler Kumtel teknolojisinin ne denli konforlu olduğunu gösteriyor. Dokunmatik ocaklarla ocağı açmak, ısıyı kontrol etmek, bir şeyler pişirmek çok keyifli. İkili, üçlü, dörtlü ve beşli seçeneklerle sizlere sunulan elektrikli ankastre ocaklar, pürüzsüz yüzeyli minimal tasarımıyla hem evlerde hem de ofislerde kullanılabiliyor. Mutfağınıza teknolojik, şık bir dokunuş yapmak istediğinizde Kumtel’in elektrikli ocak serisinden bir model tercih edebilirsiniz. Eşit ısı yayma özelliğine sahip elektrikli ocakları daha yakından inceleyelim.

2’li elektrikli ankastre ocak


Yeni evli çiftlerin, yalnız yaşayanların ya da mutfakta sade ve ferah bir alan oluşturmak isteyenlerin özellikle tercih edebileceği ikili elektrikli ankastre ocak modelleri, Kumtel kalite ve güvencesiyle sunuluyor. Küçük tasarıma sahip olan iki gözlü ocak, ankastre ürünlerle uyumlu çalışıyor.

3’lü elektrikli ankastre ocak


Kumtel tüm mutfak tiplerine uygun ankastre ürünlerle geniş ürün yelpazesine sahip olduğunu gösteriyor. Üç  gözlü ankastre ocak, beklentileri karşılıyor, aynı anda üç göz birden rahatlıkla kullanılabiliyor. Farklı renk seçenekleriyle satışa çıkarılan ocak, şık yüzeyli tasarımıyla mutfaklara yeni bir deneyim kazandırıyor.

4’lü elektrikli ankastre ocak


Dört gözlü ankastre ocaklarda pürüzsüz yüzey dikkat çekiyor. Bazı modellerde ise iki pürüzsüz yüzey ocak gözü, iki de klasik ızgaralı ocak gözü bulunuyor. Kullanıcılara alternatifler sunan Kumtel, ocak çeşitlerinin yenilikçi bir teknolojiye sahip olmasını önemsiyor.

Ankastre Ocak Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?


Ankastre ocak seçerken belirli noktalara dikkat ederseniz uzun vadede en kaliteli ve fonksiyonel ocak modelini satın alabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken detaylar şöyle;

 • Çocuklu ailelerde mutfak tehlikeli bölge sayılır. Ocak gözlerinin ön bölümde, çocukların erişebileceği konumda olması riskleri artırır. Ocak modellerinin bazıları düğmeleri yan tarafta kalacak şekilde tasarlanmıştır. Bu modeller güvenli ve pratik kullanım sunar. Çocuklu bir aileyseniz düğmelerin yanda olduğu modelleri düşünebilirsiniz.

 • Mutfağınızın genişliğine göre renk seçiminizi belirleyebilirsiniz. Eğer küçük bir mutfağınız varsa beyaz ve gri ankastre ocak modelleri mutfağınızın daha ferah görünmesine yardımcı olur. Geniş ya da yeterince günışığı alan bir mutfaksa ise her rengi keyifle kullanabilirsiniz.

 • Ankastre ocak ölçüleri tezgâhınızla uyumlu olmalıdır. Eğer mevcut ocak modelinizi değiştiriyorsanız aynı ölçülerde bir model ideal olacaktır. Ancak yeni bir mutfak yaptırıyorsanız küçük ya da büyük farklı ölçülerdeki modelleri mutlaka incelemelisiniz.

 • Alışagelmiş bir model istemiyorsanız ankastre ocak rustik modellerini inceleyebilirsiniz. Kumtel, farklı tarzlara hitap eden ürün gruplarına sahiptir. Rustik model ocak ve diğer ankastre ürünler geniş mutfaklarda ya da yazlık ve çiftlik mutfaklarında çok tercih edilir.

 • Doğalgaz, elektrikli ve tüplü ocak ayrımını düşünmelisiniz. Kumtel’in birçok ankastre ocağı dönüşümlü kullanıma müsait. Mutfağınıza alacağınız doğalgazlı ocağı daha sonra tüplü kullanıma uygun hale getirebilirsiniz. Çok yönlü bir ürün ev değişikliğinde kurtarıcı bir çözüm sunar.


Ankastre Ocak Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?


Kumtel’den aldığınız herhangi bir ankastre ocağı kullanırken markanın teknolojisini, yenilikçiliğini yakından tecrübe edebilir, ne kadar fonksiyonel olduğunu görebilirsiniz. Yine de ankastre fırın, ocak ve davlumbaz kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. İşte ipuçları;

 • Kumtel ankastre ürünleri çok dayanıklı materyallere sahiptir. Cam yüzeye sahip ocaklar sanılanın aksine çok dayanıklıdır, tencere gibi ağır metallere maruz kaldığında dahi darbeyi yumuşatır. Ancak ocağın tam köşe noktalarına dikkat etmekte fayda var. Köşeler ağır ve sert darbelerde çatlayabilir.

 • Ankastre ocağınızı her kullanım sonrasında nemli bir bezle hızlıca silerseniz kalıcı leke sorunu ortadan kalkar. Kumtel, vitroseramik ve cam yüzeyli tasarımlarıyla kolayca temizlenebilen ocaklara sahiptir. Siz sadece basit bir temizlikle ocağınızı ilk günkü ışıltısıyla tutabilirsiniz.

 • Enerji tasarrufu için tencereleri uygun gözlere yerleştirin. Tencere küçükse kullanmanız gereken ocak küçük ya da orta büyüklükteki göz olmalıdır. Aynı şekilde tencereleri kapaklı kullanmanız da enerji tasarrufu sağlar.

 • Ocakların konumu çalışma performansında etkilidir. Cam kenarında ya da camdan gelen rüzgârı karşılayacak konumda yer alan ocaklar çoğu zaman söner. Ocağınızı mümkün mertebe doğru konumlandırın ya da rüzgâr kontrolünü ihmal etmeyin.


Ankastre Ocak Avantajları ve Dezavantajları


Elektrikli ya da doğalgazlı fark etmeksizin tüm ankastre ocakların avantaj ve dezavantajları vardır. İşte Kumtel ankastre ocaklarının öne çıkan avantaj ve dezavantajları;

 • Mutfağınıza alacağınız ankastre ocak modelini ilerleyen dönemlerde ankastre davlumbaz ve fırınla tamamlayabilirsiniz.

 • Hem elektrikli hem de gazlı gözü olan ocak modelleri, çok daha kullanışlıdır. Elektrik ya da doğalgaz kesintisi olduğunda alternatifiniz olur, ocaktaki işinizi bitirebilirsiniz.

 • Wok ocak gözü sağlıklı pişirme yöntemi sunan gelişmiş teknoloji özelliğidir. Kumtel, wok ocak gözüyle sağlıklı yemekler pişirmenizi sağlar. Çocuklu aileler bu özellikle sağlıklı, besin değerini kaybetmeyen yemekler pişirebilir.

 • Ankastre set ürünler cam yüzeye sahip olduğundan temizliği genel anlamda kolaydır ancak elektrikli ocakları temizlemek çok daha kolaydır. Tamamen pürüzsüz, düz yüzeyli ocağı hızlıca temizleyebilirsiniz.

 • Ankastre ocaklarda dezavantaja sahip tek ürün sadece elektrikli olanlar. Tamamen elektrikli ocak kullanan kişiler, elektrikler gittiğinde ocağın çalışmamasından ötürü biraz şikâyetçi.


Ankastre Ocak Fiyatları


Mutfaklara şıklık ve profesyonellik kazandıran, pişirme kalitesini artıran Kumtel ankastre ocaklar, en uygun fiyatlar ile Kumtel.com’da sizlerle buluşuyor. Mutfağınızda kaliteli ve şık bir ocak kullanmak için çok uygun bütçelerle hareket edebilirsiniz. Kumtel ankastre ocak fiyatları her bütçeye hitap ediyor, aynı zamanda da Kumtel ankastre ocakları uzun ömürlü ve işlevsel özelliklere sahip teknolojik bir ocak deneyimi yaşatıyor. Kumtel tüm ürünlerinde yenilikçi adımlar atıyor, herkesin satın alabileceği uygun fiyatlar sunuyor. Beğendiğiniz ocak modelini bütçenizi sarsmadan web sitemizden satın alabilirsiniz.

Ankastre Ocak Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ankastre ocak almaya karar veren ya da yeni almış olan kullanıcıların sık sorduğu soruların yanıtları şöyledir;

Ankastre ocak hangi alanlarda kullanılır?

Ankastre ocak modellerini tüm mutfaklarda kullanabilirsiniz. Ev, yazlık çiftlik, yayla evi gibi yaşam alanlarında ya da kafe, restoran gibi işletmelerde Kumtel’in ankastre ocaklarını profesyonel biçimde kullanabilir ve her şeyi pişirebilirsiniz.

Ankastre ocak ne kadar elektrik harcar?

Ankastre ocaklar enerji tasarrufu sağlayan A sınıfı ürünlerdir. Bu nedenle saatlik elektrik sarfiyatı ideal seviyelerdedir. Kumtel ankastre ocaklarda fatura endişesi yaşamadan yemekler, tatlılar pişirebilirsiniz.

Ankastre ocak nasıl kullanılır?

Ankastre ocağınızın kurulumunu yetkili servisimiz yaptıktan sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanma kılavuzu haricinde kurulumu yapan servisimizin önerilerini dikkate almanız yeterlidir. Kumtel ocakları pratik çalışma prensibine sahip olduğundan ilk andan itibaren yeni ocağınıza entegre olabilirsiniz.

Ankastre ocak nasıl temizlenir?

Ankastre ocakların yüzeyi cam ya da metal gövdeden oluşur. Bu nedenle ankastre ocak temizliği kolaydır. Günlük kullanımda nemli bez, bulaşık deterjanı ya da cif ile temizlik yapabilirsiniz. Köklü, kurumuş lekelerde ise bulaşık süngerine cif, yüzey temizleyici dökerek hafif baskı uygulayarak temizlik yapabilirsiniz. Kumtel’in ocak yüzeyleri temizlikte sizi yormaz, işinizi kolaylaştırır.

Ankastre ocak hangi renk kullanışlı?

Beyaz eşya satın alırken ürünün model özellikleri kadar temizliği de göz önünde bulundurulduğundan en kullanışlı ocak rengi hangisi merak edilmektedir. Kumtel’in siyah, beyaz, gri (inox) ya da farklı renklerdeki tüm ankastre ocakları çok kullanışlıdır. Görüntüsüyle şık, temizliğiyle kolaylık sağladığı için mutfak renklerinize en uygun rengi seçebilirsiniz.

Ankastre ocak renk çeşitleri nelerdir?

Kumtel’in ankastre ocak yelpazesinde siyah, beyaz, gri ve bej renkleri yer alır. Kumtel en kullanışlı renkleri kullanarak her tarza hitap eden ocaklar sunar, cam yüzey desteğiyle estetik beklentisini karşılar.